Neden Güneş Paneli Aracın Üstüne Takılmıyor

Güneş paneli neden arabanın üstüne ayarlanmamış?

Güneş enerjisi ideal bir enerji kaynağıdır ve insanlar onu geliştirmeyi asla bırakmadılar. Günümüzde güneş enerjisinin kullanımı her yerdedir. Güneş enerjili su ısıtıcıları, solar cep telefonu şarj cihazları, solar saç klipleri vb.


solar panel


Otomobiller, son yıllarda Çin'de çok hızlı büyüyen bir endüstri olmuştur. Otomobillerin petrole ihtiyacı var ve petro, yenilenemez bir kaynak. Bu nedenle, herkes otomobil için elektrik sağlamak için arabanın üstüne güneş panelleri kurmanın çok uygun olmadığı fikrine sahiptir, böylece enerji tasarrufu ve kirliliği azaltır.

Düşük dönüşüm oranı ve yetersiz güç

Günümüzde, binlerce doğrudan güneş ışığına sahip en gelişmiş GaA'nın ince film güç üretim teknolojisi,% 31,6'lık bir ideal dönüşüm oranına sahip ve gerçek dönüşüm oranı yaklaşık% 20'dir. 6 metrekarelik bir alanı kaplayan otomobil güneş paneline göre, hava iyi, 1KW / metrekare güneşin enerjisine göre, 5H günlük maruz kalma süresi, yaklaşık 6 derece enerji elde edilebilir. Mevcut elektrikli otomobil, 100 kilometrede 15 derece elektrik tüketiyor. Günde 40 kilometreye kadar koşabilirsiniz.


solar panel2


Bu, en yüksek standarda göre hesaplanır ve gerçek güneş paneli aydınlatma alanının yarısı iyidir. Geçen kara bulutlar ekleyerek, enerjinin yarısı neredeyse aynıdır, dönüşüm oranını düşürür ve veriler 10 kilometre boyunca kullanılamaz. Açıkçası yeterince güç yok.

Pahalı, düşük fiyat

İnce film güneş hücreleri, her metrekarede yaklaşık 175W güç, 3.5KG ağırlık, fiyat 1395RMB, tüm araba 6 metrekarelik, 8370 yuan, araba ağırlığı en az 21KG artırılırken. Her gün 10 kilometre uzaklıktadır. Birkaç lityum pil satın almak kadar iyi değil maliyet-etkin, fiyat gerçekten düşük.

Bakım maliyetleri yüksektir ve tüm aracın güvenliğini etkiler

Galyum arsenit pil, plastisite, uzun ömürlü ve tamir edilebilirlik özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, üretim maliyetleri yüksektir ve popüler hale getirilmesi zordur. Otomobilin tümsekleri kaçınılmaz ve güneş panellerini tamir maliyeti yüksektir. Kurulum sonrası bakım işlemi yerinde değil, düşmesi kolay, aracın sürüş güvenliğini etkiliyor


solar panel1


Görünmez kirlilik, galyum ağır metaldir

Güneş enerjisinin kendisi kirletici değildir ve kullanılan galyum arsenit filminin güç üretme süreci de kirletici değildir. Bitmiş galyum arsenit de toksik değildir, ancak sentetik işlem içindeki arsenik oldukça toksiktir ve galyum da ağır bir metaldir. Mesafe her gün çok yakın, gizli bir kirlilik yok. Hasarlı güneş panelleri geri dönüşüm seçeneklerine sahip değildir ve kaçınılmaz olarak kirlenmişlerdir.

Şu anda, güneş hücrelerinin kapasitesi sınırlıdır, çıktı gücü dengesizdir ve hava koşulları yaşam talebini karşılamak için kullanılır. Bu nedenle, popüler otomobilin üstüne güneş panelleri kurulmayacak.

Güneş pili teknolojisi de sürekli ilerleme kaydediyor. Bir gün doğal güneş arabaları kullanacağız ve binlerce mil yol alacağız.

Yangtze Güneş Enerjisi Co, Ltd

E-posta: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Ekle: No.231 Shufeng Yol, Shushan, Heifei, Anhui Çin Halk Cumhuriyeti

3, Huaxing Yolu, Jintan, Jiangsu Halkla İlişkiler Çin