Güneş Panellerinin Yapısal Kompozisyonu Nedir?

Güneş panellerinin yapısal bileşimi nedir?

1) temperli cam Fonksiyon, güç üretiminin ana gövdesini (pil levhası gibi) korumaktır. Işık iletimi seçimi gereklidir. 1. Geçirgenlik yüksek olmalıdır (genellikle% 91 veya daha fazla); 2. Ultra-beyaz tavlama tedavisi

2) EVA sabit temperli cam ve elektrik üretim ana gövdesini (batarya sayfası gibi) yapıştırmak için kullanılır. Şeffaf EVA malzemesinin kalitesi doğrudan bileşenin ömrünü etkiler. Havaya maruz kalan EVA, yaşlanmaya ve sararmaya eğilimlidir, dolayısıyla bileşenin geçirgenliğini etkiler. EVA'nın kendisinin kalitesine ek olarak, bileşen üreticilerinin montaj sürecinin etkisi de çok büyüktür, örneğin EVA tutkalı standartlara uygun değildir, EVA ve temperli cam, arka tabaka yapıştırma gücü yeterli değildir, EVA erken yaşlanma, bileşen ömrünü etkileme.

3) Bataryanın ana işlevi güç üretimidir. Ana güç üretim pazarının ana konusu, her ikisi de avantajları ve dezavantajları olan kristalin silikon güneş pilleri ve ince film güneş pilleridir. Kristalin silikon güneş pilleri, ekipman maliyeti nispeten düşüktür, ancak tüketim ve hücre maliyeti yüksektir, ancak fotoelektrik dönüşüm verimliliği de, dış mekan güneş enerjisi üretimi için daha uygundur; ince film güneş pilleri, nispeten yüksek ekipman maliyeti, ancak tüketim ve pil Maliyet çok düşük, ancak fotoelektrik dönüşüm verimliliği kristalin silikon hücrenin yarısından daha fazla, ancak düşük ışık etkisi çok iyi ve aynı zamanda elektrik üretebilir Hesap makinesi üzerindeki güneş hücreleri gibi sıradan ışık altında.

4) EVA, esas olarak enerji üretimi ana gövdesini ve poşeti bağlayan ve kapsülleyen, yukarıdaki gibi davranır.

5) Arka plaka fonksiyonu, sızdırmazlık, yalıtım, su geçirmez (genellikle TPT, TPE ve diğer malzemeler yaşlanmaya karşı dayanıklı olmalıdır, çoğu bileşen üreticileri 25 yıl garantili, temperli cam, alüminyum alaşım genellikle sorun değil, anahtar arkadadır plaka ve silika jel gereksinimleri karşılayabilir olsun.)

6) Sızdırmazlık ve destek konusunda belirli bir rol oynayan alüminyum alaşımlı koruyucu laminat

7) Bağlantı kutusu Tüm enerji üretim sistemini korur ve bir akım aktarma istasyonu olarak hareket eder. Bileşen kısaltılmışsa, tüm sistemin yanmasını önlemek için bağlantı kutusu kısa devre olmuş pil dizesini otomatik olarak keser. Bağlantı kutusunun en önemli parçası diyot seçimidir. İlgili diyotlar, modüldeki hücrelerin tipine bağlı olarak farklıdır.

8) Silikon sızdırmazlık fonksiyonu, montaj ve alüminyum alaşımlı çerçeve, montaj ve bağlantı kutusu arasındaki arabirimi mühürlemek için kullanılır. Bazı firmalar silika jel yerine çift taraflı bant ve köpük kullanırlar. Silikon, Çin'de yaygın olarak kullanılmaktadır. İşlem basit, kullanışlı, kullanımı kolay ve maliyeti çok düşük.

angtze Güneş Enerjisi Co, Ltd

E-posta: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-188 5826 1705

Faks: 0086-551-64437729

Ekle: No.72 Shufeng Yolu, Shushan, Heifei, Anhui PR Çin

No.3, Huaxing Yolu, Jintan, Jiangsu PR Çin