Solar İnverterin İşlevi Nedir?

Evirici sadece doğrudan AC dönüşüm fonksiyonuna sahip değildir, aynı zamanda güneş pilinin fonksiyonunu ve sistem arızası bakım fonksiyonunu maksimum sınırlama fonksiyonuna sahiptir. Aktif çalışma ve kapatma işlevi, maksimum güç izleme kontrol işlevi, bağımsız çalışma işlevi (şebekeye bağlı sistem için), aktif voltaj ayar işlevi (şebekeye bağlı sistem için), DC algılama işlevine (şebekeye bağlı sistem için) gelir. ), DC topraklama algılama Fonksiyonu (şebekeye bağlı sistemler için). Aktif ve kapatma fonksiyonlarına ve maksimum güç takibi kontrolüne kısa bir giriş.


1. Aktif çalışma ve kapatma işlevi: Sabah güneş doğduktan sonra, güneş ışınım yoğunluğu yavaş yavaş güçlendirilir ve güneş pilinin çıkışı da artar. Sürücü görevinin gerektirdiği çıkış gücüne ulaşıldığında, sürücü aktif olarak çalışmaya başlar. Çalışmaya girdikten sonra, inverter her zaman solar hücre modülünün çıkışına bakacak ve sadece solar hücre modülünün çıkış gücü inverter görevinin gerektirdiği çıkış gücünden büyükse, inverter çalışmaya devam edecektir. ; İnverter yağmurlu günlerde de çalışabilir. Solar hücre modülünün çıkışı küçüldüğünde ve inverter çıkışı 0'a yaklaştığında, inverter bekleme modu oluşturur.


2. Maksimum güç izleme kontrol fonksiyonu: Güneş pili modülünün çıkışı güneş radyasyonu yoğunluğuna ve güneş pili modülünün kendisinin sıcaklığına göre değişir (talaş sıcaklığı). Ek olarak, güneş pili modülü, akım arttıkça voltajın düşme özelliğine sahip olduğundan, maksimum güç elde etmek için optimum bir görev noktası vardır. Güneş radyasyonunun yoğunluğu değişiyor ve en iyi görünen görev de değişiyor. Bu değişikliklerle ilgili olarak, güneş hücresi modülünün görev noktası her zaman maksimum güç noktasındadır ve sistem her zaman güneş hücresi modülünden maksimum güç çıktısını alır. Bu kontrol, maksimum güç izleme kontrolüdür. Güneş enerjisi sistemleri için invertörlerin en önemli özelliği, maksimum güç noktası takibi (MPPT) içermesidir. .


Yangtze Güneş Enerjisi Co, Ltd

E-posta: info@yangtze-solar.com

Wechat: 188 5826 1705