Polikristal Güneş Panelleri Nedir?

Polikristal güneş panelleri , yüksek verimli polikristal silikon güneş panellerinden, EVA film ile düşük sertleştirilmiş camdan ve hafif altın kaplama oranından oluşur. Güneş sokak lambası, güneş çim lambası, güneş enerjisi üretim sistemi, iletişim, havacılık ve diğer şekillerde kullanılabilir. Polikristalin silikon monolitler bakımından zengindir.


Kristalin parçacıkların agregaları farklı yönlerde düzenlenmiş çeşitli tekli bileşenlerden oluşur. İkincil tek kristalli silikon ve metalurjik dereceli silikonun eritilmesi ve dökülmesiyle katılaşır. Üretimi basittir ve maliyeti düşüktür. Genellikle, polikristal silisyum solar hücrelerinin fotoelektrik dönüşüm verimliliği yaklaşık% 18'dir.

Hammadde özellikleri:

Pil: Yüksek verimli (% 18'den fazla) tek kristalli silikon güneş enerjisi paketleri, güneş panellerinin yeterli güç üretimini sağlamak için kullanılır.

Cam: 3,2 mm kalınlığa sahip düşük demir temperli süetli cam (beyaz cam olarak da bilinir), güneş hücrelerinin (320-1100 nm) spektral tepkisinin dalga boyu aralığında% 91'den daha fazla geçirgenliğe ve yüksek yansıma oranına sahiptir. 1200 nm'den büyük kızılötesi ışık. Aynı zamanda, cam güneşin ultraviyole ışınlarının radyasyonuna dayanabilir ve geçirgenlik azalmaz.

EVA: Ultraviyole, antioksidan ve sertleştirme ajanı kalınlığı 0.78 mm olan yüksek kaliteli EVA film, güneş hücresi sızdırmazlığı ve cam ile TPT arasındaki konektör olarak kullanılır. Yüksek geçirgenliğe ve yaşlanma karşıtı özelliğe sahiptir.

TPT: Güneş pili - floroplastik filmin arka kapağı güneş ışığını yansıtan beyaz renktedir, bu nedenle modülün verimliliği biraz artmıştır. Yüksek kızılötesi yayıcılığından dolayı, modülün verimliliğini artırmak için elverişli olan modülün çalışma sıcaklığını da azaltabilir. Tabii ki, bu floroplastik film ilk olarak güneş pili ambalaj malzemelerinin gerektirdiği yaşlanma direnci, korozyon direnci ve hava geçirgenliğinin temel gereksinimlerine sahiptir.

Çerçeve: Kullanılan alüminyum alaşımlı çerçeve, yüksek mukavemet ve güçlü mekanik darbe direncine sahiptir. Aynı zamanda, ev güneş enerjisi üretiminin en değerli parçasıdır.

Polikristal güneş panellerinin çıkış gücü, her bir kabın pozitif tolerans olmasını sağlamak için (+% 3) kesinlikle kontrol edilir. Bileşenleri, çıktı toleransının doğruluğunu sağlamak için uluslararası üne sahip laboratuarlar tarafından test edilir. Bileşenlerin üretim sürecinde, sıkı bir şekilde kapatılmış ve yüksek mekanik mukavemete sahip, geçme sistemli iç açılı anahtar bağlantı teknolojisinin ileri bir ürünü uygulanır. Bileşenlerin güvenliğini sağlamak ve bu fotovoltaik bileşenlerin çıkış gücünün 10 yıllık servis süresince% 90'ın üzerinde ve 25 yıllık servis süresince% 80'in üzerinde olmasını sağlamak için yüksek geçirgenliğe sahip sertleştirilmiş cam ambalaj ve sızdırmaz su geçirmez bağlantı kutusu kullanılır. Polikristal güneş panellerinin paketleme ve kablolama kutuları alan kullanımının gerekliliklerini karşılar ve koruma seviyesi IP65'e ulaşır. Bileşen 2400 Pa, 120 Km / s rüzgar hızına kadar rüzgar basıncına dayanabilir ve bileşenin gücü genel rüzgar, kum, dolu ve kar basıncına dayanabilir.

Yangtze Güneş Enerjisi Co, Ltd

E-posta: info@yangtze-solar.com
Ne Uygulaması: 0086-188 5826 1705

Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Ekle: No.231 Shufeng Yol, Shushan, Heifei, Anhui Çin Halk Cumhuriyeti

No.29, xinzhou Yolu, Yongkang, Zhejiang Halk Cumhuriyeti Çin