Bir güneş denetleyicisi nedir

Bir güneş denetleyicisi nedir

,Güneş denetleyicisisolar şarj ve deşarj denetleyicisi denir. Güneş enerjisi sistemi pil ve güneş inverter yük güç kaynağı için pil şarj etmek için çok kanallı güneş hücreli dizi denetlemek için kullanılır. Bu düzenler ve pil şarj ve kalkış koşulları da güneş pili modülü ve yük yük, bu tüm fotovoltaik güç çekirdek kontrol parçasıdır güç talebine göre pil güç çıkışını kontrol sistem kaynağı.

Güneş kontrol sistemi güneş panelleri, piller, denetleyicileri ve yükleri oluşur.

,Güneş denetleyicisibir aygıt bataryayı şarj ve bir yük denetim gerilim gerilim hassas aygıt için sağlamak için fotovoltaik panel kontrol etmek için kullanılır. Bu düzenler ve pil şarj ve kalkış koşulları da güneş pili modülü ve yük yük, bu tüm fotovoltaik güç çekirdek kontrol parçasıdır güç talebine göre pil güç çıkışını kontrol sistem kaynağı. [1] Bu güç besleme devresi iletişim veya uzak yerlerde izleme için tasarlanmıştır. Denetleyicinin şarz kontrol cihaz ve yük kontrol voltaj tam ayarlanabilir ve pil voltajı görüntülemek, voltaj, güneş dizi voltaj, şarj akımı ve yük geçerli yük. [2]

Hemen hemen tüm güneş enerjisi sistemleri pil ile güçlendirilmiş bir solar şarj ve deşarj denetleyicisi büyük ihtiyacı vardır. Solar şarj ve deşarj denetleyicisi için pil güneş panelinden teslim güç düzenlemektir. Pil kaçmak, en azından önemli ölçüde azaltılmış pil ömrü, en kötü hasar pil kadar düzgün çalışmıyor. [3]

,Güneş denetleyicisiyüksek hızlı bir CPU mikroişlemci ve yüksek hassasiyetli A kullanır / d analog dijital dönüştürücü. Bu bir mikro bilgisayar veri toplama ve izleme kontrol sistemi var. Bu hızlı ve doğru PV sistem geçerli çalışma durumunu toplayabilir, PV İstasyonu çalışma bilgilerini herhangi bir zamanda elde etmek ve PV İstasyonu rasyonellik doğru değerlendirme sağlar ayrıntılı geçmiş verilerini toplamak PV sistem tasarımı ve kalite sistem bileşenlerinin güvenilirliğini. Tam olarak. Buna ek olarak, Güneş denetleyicisi de merkezi olarak yönetmek ve uzaktan birden çok PV sistem trafo merkezleri denetleyen bir seri iletişim veri iletim işlevi vardır.

Güneş denetleyicileri genellikle altı nominal voltaj seviyeleri var: 12V 24V, 48V, 110V, 220V, 600V.

Şu anda, denetleyicinin doğru çok fonksiyonlu geliştiriyor ve geleneksel denetim bölümü, inverter ve izleme sistemi entegre etmek için bir eğilim vardır.

Yangtze güneş güç Co, Ltd

E-posta:info@Yangtze-Solar.com

Faks: 0086-551-64437729

Ekleyin: No.72/a Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui P.R. China

No.3, Huaxing Road, Jintan, Jiangsu P.R. China