Güneş enerjisi jeneratörleri güneş jeneratörleri için iyi değildir.

Güneşle ilgili yeti jeneratör iyidir.

Güneş enerjisi jeneratör avantajları.

1. bağımsız güç kaynağı, bağımsız coğrafi konumu, hiçbir tüketimi yakıt, hiçbir mekanik dönen parçalar, kısa inşaat süresi ve rasgele boyutu;

2. termal enerji üretimi ve nükleer enerji üretimi ile karşılaştırıldığında, güneş enerjisi üretimi çevre kirliliği, güvenli ve güvenilir, sessiz, çevre dostu ve güzel, düşük başarısızlık oranı ve uzun ömür ile neden olmaz;

3, kolay gözyaşı açık kıyafet, mobil kolaylık sağlamak, yükleme, mühendislik düşük maliyetli kolayca kombine edilebilir binalar ile yüksek iletim hatları gömülü olmadan, bir uzun mesafe üzerinden döşeme kablo olabilir ne zaman kaçınılmalıdır bitki örtüsü imha ve çevre ve maliyet mühendislik;

4, yaygın olarak kullanılan elektrikli ev aletleri, elektrik, Aile, ülke, çayır alanları, dağlar, ada, elektrik olmadığı için çok uygun, her türlü eşyaları elektrikli ev aletleri ve aydınlatma gibi uzak yerlerde karayolu uygulamaları.

5. bu kalıcıdır. Güneş var olduğu sürece, güneş enerjisi yatırım ve kullanılmış için a uzun zaman.

6. güneş enerjisi sistemi ile küçük ve orta ölçekli güç diğer güç kaynakları tarafından eşsizdir tek bir güneş enerjisi üretimi grubuna bir milyon kW büyük arasında değişen bitkiler, kombine edilebilir.

Güneş enerjisi jeneratör dezavantajları.

1. hava ve hava etkilenebilir. Elektrik üretimi zaman zaman değişir ve hava her gün değişir. Güneş panelleri güneş ışığı üzerinde dayandığından, hatta küçük bulutlar enerji üretimi ve güç çıkışını etkileyebilir. Yağmurlu ve bulutlu havalarda güneş jeneratörleri çok az güç sağlayabilir.

2. sürece gün boyunca oluşturulan ilave elektrik depolanır, akşamları, acil durumlar için de elektrikli ev aletleri kullanmak veya ev için elektrik sağlamak için mümkün olmayacaktır. Bugün güneş enerji depolamak için tipik yolu bir 12-volt pil kullanmaktır. Güneş enerjisi sistemleri standart araba pil kullanabilirsiniz, ancak kullanılan ve sık sık tahsil çünkü en iyi pil derin - deniz suyu piller dolaşan vardır. Çoğu durumda, 4-6 piller formu için kombine elektrik-ebilmek stok durumunda, bir hafta için bir kaç gün için bir pil gerekir.

Güneş enerjisi jeneratör çalışma prensibi.

Doğrudan güneş ışığı üzerinde güneş panelleri tarafından elektrik üretmek ve pil şarj, olabilir bir dc enerji tasarruflu lambalar, radyo, TV, DVD, uydu TV alıcı ürünleri güç kaynağı gibi bu ürün așırı vardır, akıntı, kısa devre, sıcaklık tazminat, geriye doğru pil koruma fonksiyonunu bağlanmak, çıkış dc 12 v ve 220 v alternatif akım olabilir. Kompakt boyutu, taşıması kolay, güvenli kullanımı, tasarım bölünmüş.

Güneş jeneratörleri üç bölümden oluşur: güneş pili bileşenleri; Şarj, denetleyicisi, inverter, test aracı ve bilgisayar monitörü ve diğer güç elektronik donanımları ve pil veya diğer enerji depolama ve yedek güç üretimi ekipman taburcu.

Güneş pil ömrü uzun anahtar bir parçası olarak kristal silisyum güneş pil ömrü 25 yılı aşkın ulaşabilirsiniz.

Fotovoltaik sistem yaygın olarak kullanılan ve fotovoltaik sistem uygulamasının temel formlar iki türe ayrılabilir: bağımsız güç üretim sistemi ve kılavuz bağlı güç üretim sistemi. Uygulama ana alanları alan uçak, iletişim sistemi, mikrodalga röle istasyonu, TV İstasyonu, fotovoltaik su pompası ve güç kaynağı için güç kaynağı. Teknoloji geliştirme ve dünya ekonomisinin sürdürülebilir kalkınma ihtiyaç, gelişmiş ülkelerde sistematik olarak kentsel fotovoltaik (pv) kılavuz enerji üretimi, ev fotovoltaik güç üretim sistemi ve çatı tanıtmak başlamış ağırlıklı olarak inşaat MW düzey Merkezi büyük ölçekli kılavuz bağlı güç üretim sistemi, vs, ulaşım ve şiddetle kentsel aydınlatma açısından aynı zamanda güneş pv sistemleri uygulanması teşvik.