Güneş Paneli Geri Dönüşümü Zaman Bombalarını Fırsatlara Dönüştürüyor!

Güneş paneli geri dönüşümü zaman bombalarını fırsata dönüştürür!

Tabii ki, Avusturya güneş enerjisine ilgi gösterdi. Şimdi, ortalama ömrüSolar panelleryaklaşık 20 yıldır, 2000 'in ilk dönemlerindeki birçok kurulum ömrünün sonuna ulaşacaktır. Sonunda düzenli depolanacak mı yoksa geri dönüştürülecek mi? Geri dönüşüm maliyeti depolama alanlarından daha yüksektir ve geri dönüştürülmüş malzemelerin değeri orijinal malzemelerden daha azdır, bu nedenle geri dönüşüme sınırlı ilgi vardır. Ancak kurşun ve kalay gibi ağır metallerin varlığı göz önüne alındığında, atık yönetimi iyi değilse, başka bir geri dönüşüm krizine gireceğiz. Ancak, küresel elektrikli araç endüstrisi geri dönüştürülmüş güneş enerjisi ürünlerine ilgi gösteriyorsa, potansiyel bir saatli bomba fırsatlar getirebilir.


01162502682960


Çevreye bırakılırsa, hurdaya çıkarılan panelde tehlikeli maddelerin bulunması ciddi kirliliğe ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Enerji döngüsünde döngüyü kapatmak için,Güneş paneliendüstri, kullanım ömrü dolmuş ürünleri güvenle imha etmek veya geri dönüştürmektir. Ancak, atık yönetim sisteminde, yeniden kullanım veya katma değerli geri dönüşüm / yeniden kullanım, geri dönüşüme tercih edilir.

Tipik kristalin silikon fotovoltaik modüllerin toplam ağırlığına ana katkıda bulunanlar cam (% 75), ardından polimerler (% {{1}}}), alüminyum (% 8), silikon (% 5), bakır (% 1) ve az miktarda gümüş ve kalay, Kurşun ve diğer metaller ve bileşenler. Kurşun ve kalay (toprağa ve yeraltı suyuna batırılırsa sağlık ve çevre sorunlarına neden olabilir), bakır, gümüş ve silikon ise etkili bir şekilde geri kazanılırsa değerli fırsatlar sağlayacaktır. Bu nedenle, düzenli depolama seçeneği, çevre kirliliğini önlemek ve panellerde bulunan değerli malzemeleri geri dönüştürmek için tamamen geri dönüşüm ile değiştirilmelidir.

Ancak, geri dönüşüm şu anda ekonomik açıdan avantajlı bir seçenek olarak görülemez, bu nedenle bu göçü hızlandırmak için ekonomik teşviklere ihtiyaç vardır. Paneldeki değerli malzemeler arasında silikon en iyi fırsattır, çünkü silikon oranı çok daha büyüktür ve ultra yüksek saflığa sahiptir (99. 99 99%). Güneş dereceli silikon, ikincil kullanım için fotovoltaik atıklardan geri kazanılabilirSolar panellerveya 3 b nesil lityum iyon pil anotlarındaki katma değerli uygulamalarda yeniden kullanılır.

Artan sayıda elektrikli araç, küresel geri dönüşüm ve atık yönetimi endüstrisine malzemeler için eşsiz bir fırsat verdi; ve yine de faydalı güneş panelleri için yer olabilir. Bugün' elektrikli araç aküleri, elektrikli araçların toplam maliyetinin önemli bir parçası haline geldi (otomobilin% 33 ila% 57 kadarına bağlı olarak) ve malzeme üretimi pil üretimi için ana enerji maliyeti kaynağı. Maliyet düşürme stratejisi, büyük ölçüde hammadde temini ve işlenmesi gibi malzeme düzeyinde yeniliklere dayanmaktadır.


01162523719607


Elektrikli otomobil hayranları kesinlikle daha düşük fiyatları kabul edecek olsa da, kilometre rekoru kırıyor. 2015 'da Elon Musk, Model S pilindeki silikonun otomobil' menzilini% 6 artırdığını iddia etti. O zamandan beri, Daimler ve BMW gibi elektrikli araç şirketleri de elektrikli araçlar için pil sınıfı silikon sentezlemek için araştırma ve geliştirme programlarına aktif olarak katılıyorlar. Güneş panellerinden geri kazanılan silikon tam olarak ihtiyaç duydukları şey olabilir.

Avustralya, Çin, Japonya, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri gibi hızla büyüyen fotovoltaik pazarında iyi bir konumdadır. Şimdi, 2 'dan fazla. 3 milyon çatı katındaki güneş enerjisi sistemi ülke çapında kuruluyor ve biz resmi olarak birinci sıradayız.

Avustralya'da, tüm süreç Victoria tarafından yönetilmektedir ve fotovoltaik endüstrisi ile yakından ilişkilidir. Amaç, eyaletlere, bölgelere ve federal hükümete tercih edilen ulusal yönetim yöntemleri konusunda tavsiyelerde bulunmaktır. Her ne kadar planın umutları şüphesiz cesaret verici olsa da, gelişimini hızlandırmak çok önemli olabilir. Aslında, sorunun şiddeti 2015 'da, Victoria'nın e-atık pazar akışı ve işleme kapasitesinin analizi, güneş panellerinin özel bir geri dönüşüm altyapısı olmadan en hızlı büyüyen e-atık akışı olarak kabul edildiğini gösterdiğinde 2015 .

Mikro Lityum Pil Grubunun analizine göre 2035 tarafından 100 'den fazla, 000 ton güneş paneli Avustralya atık akışına girecek. Bu bir kriz veya fırsat mı? Avustralya'da güneş paneli geri dönüşümü arıyorsanız, birçok hizmet var. Bununla birlikte, çoğu durumda, alüminyum çerçeveler ve bağlantı kutuları, ağırlıkça sadece% 20 'den daha az atık geri kazanabilmektedir. Değerli silikon dahil geri kalan% 80% şu anda Avustralya'da geri dönüşüm için sağlanmamaktadır, ancak araştırma sonuçları bunun her zaman böyle olması gerekmediğini göstermektedir.