Güneş paneli sınıflandırma nedir

Güneş paneli sınıflandırma nedir

Monokristalin güneş paneli

Fotoelektrik dönüşüm verimliliğiMonokristalin silikon güneş panelleriyaklaşık %15, ve en yüksek % 24. Bu güneş panelleri her türlü arasında en yüksek fotoelektrik dönüşüm verimliliği, ama üretim maliyeti bu yaygın olması ve yaygın olarak kullanmak çok büyüktür. Monokristalin silikon genellikle temperli cam ve su geçirmez reçine ile paketlenmiş sağlam ve dayanıklı, 15 yıla kadar tipik bir yaşam ile olduğu ve 25 yıl kadar.

Polikristalin güneş panelleri

Üretim işleminin polikristalin silikon güneş panelleri Monokristalin silikon güneş panelleri benzerdir, ancak polikristalin silikon güneş panelleri fotoelektrik dönüşüm verimliliği yaklaşık % 12'si (verimliliği bir faktör tarafından azalır Sharp'ın liste 1 Temmuz 2004 tarihinde % 14.8 yapıldı. Dünyanın en yüksek verimliliği polysilikon güneş panelleri). Üretim maliyet boyutu, gelen Monokristalin silikon güneş panelleri ucuzdur, malzeme üretmek basit, güç tüketimi kaydedilir ve büyük ölçüde geliştirdi bu yüzden toplam üretim maliyeti düşüktür. Buna ek olarak, polysilikon güneş panelleri servis ömrünü de bundan Monokristalin silikon güneş panelleri daha kısadır. Fiyat performans açısından tek kristal silisyum güneş panelleri de biraz daha iyi.

Amorf silikon güneş panelleri

Amorf silikon güneş paneli 1976 yılında ortaya çıktı ince film güneş paneli yeni bir türüdür. Tek kristal silisyum ve polysilikon güneş paneli üretim yöntemleri tamamen farklı, süreci büyük ölçüde basitleştirilmiştir, silikon malzeme daha az tüketilir, güç tüketimi düşüktür ve onun ana avantajdır bunu oluşturmalıyız Elektrik, düşük ışık koşullarında. Ancak, ana amorf silikon güneş panelleri fotoelektrik dönüşüm verimliliği düşüktür, uluslararası ileri seviye yaklaşık % 10 olduğunu ve yeterince kararlı değil sorunudur. Süre uzatımı ile onun dönüşüm verimliliği zayıflatılmış.

Çok bileşenli güneş panelleri

Çok bileşenli güneş panelleri güneş panelleri tek öğeli Yarıiletken malzemelerden yapılmış değil bakın. Araştırma çeşitli ülkelerde birçok çeşidi vardır ve bunların çoğu-değil var sanayileşmiş henüz. Esas olarak aşağıdaki türleri vardır:

a) Kadmiyum sülfat güneş panelleri

b) GaAs güneş panelleri

c) bakır indiyum selenyum güneş panelleri

Yangtze güneş güç Co, Ltd

E-posta:info@Yangtze-Solar.com
Telefon: 0086-188 5826 1705

Faks: 0086-551-64437729

Web:www.Yangtze-Power.com

Ekleyin: No.72/a Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui P.R. China

No.3, Huaxing Road, Jintan, Jiangsu P.R. China