Fotovoltaik santrallerin evde kurulmasının faydaları nelerdir?

Fotovoltaik santrallerin evde kurulmasının faydaları nelerdir? Muhabir' kapsamlı araştırması, her şeyden önce, fotovoltaik güç istasyonunun çatıya monte edildiğini, bu da iyi ısı yalıtım etkisine sahip olduğunu ve yaz aylarında klima kullanımını azaltabilecek ve enerji elde edebileceğini buldu. tasarruf ve emisyon azaltma etkileri. Üretilen her bir kilovat fotovoltaik güç, 0 4 KG standart kömürün yakılmasını azaltmaya, karbon emisyonlarını neredeyse 1 KG azaltmaya ve tozu 0 azaltmaya eşdeğerdir. 27 KG, yaşam ortamımızı iyileştirmek için hafife alınamaz.


İkincisi, tüm yıl boyunca fotovoltaik enerji üretiminin zirvesi yaz mevsimindedir ve ülke' elektrik kesintisi çoğunlukla yaz aylarındadır. Ulusal elektrik tüketimi perspektifinden bakıldığında, fotovoltaik yaz elektrik kesintisini iyi bir şekilde destekleyebilir. Aynı zamanda, gün boyunca fotovoltaik enerji üretimi gerçekleştirilir ve sosyal iş faaliyetlerinin elektrik tüketimi esas olarak gün boyunca gerçekleşir. Fotovoltaik enerji üretimi ve elektrik tüketimi olayları ve talebi tam olarak karşılanıyor.


Üçüncüsü, çatıdaki fotovoltaik enerji üretimi değerli arazi kaynaklarını işgal etmemektedir ve yerinde enerji üretimi ve şebekeye bağlı tüketim, devlet tarafından aktif olarak savunulan dağıtılmış enerji uygulamalarının tipik örnekleridir.