Bir güneş sokak lambası kontrolörünü değiştirirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Genellikle, güneş panellerinin hizmet ömrü yaklaşık 20 yıldır ve ışık kaynaklarının hizmet ömrü genellikle yaklaşık 8 yıldır ve kutuplar neredeyse hiç kırılmaz. Bugün, Anhui Jingneng Güneş Kontrolörü editörü size güneş sokak ışık kontrol cihazında bir arıza varsa tanıtacaktır, yeni bir kontrolör tarafından neyin değiştirilmesi gerektiğine dikkat etmeliyiz.


Hepimiz biliyoruz ki, güneş sokak aydınlatma projeleri güneş sokak ışık kontrolörleri, piller, güneş panelleri, ışık kaynakları ve ışık direklerini içerir. Güneş sokak lambası kontrolörleri ve pillerin garanti süresi genellikle 3 ila 4 yıl, bu yüzden Anhui Jingneng Güneş Kontrol editörü güneş sokak aydınlatma sistemleri, güneş sokak ışık kontrolörleri ve piller mal kaybetmek kolay olduğunu, sonra güneş enerjisi puan sokak lambası kontrolörü arızalandığında dikkat edilmesi gereken hususlar:


1, pil türü. Kurşun asit veya jel piller veya lityum pillerden haberdar olun. Pil tipi farklıdır ve pil şarj parametreleri farklı olduğu için denetleyici seçimi farklıdır.


2. Işık kaynağının gücü. 30W veya daha düşükse, 10A akım kontrolörü kullanın. 20A denetleyici ile 30W ila 60W ise, 12V sistem voltajını ifade eder. 24V voltaj olduğunda, güç 2 ile çarpılır.


3. güneş enerjisi gücü. 150W'tan düşükse, 10A denetleyici kullanın ve 150W ve 250W arasında 20A denetleyici kullanın.


4. Işık kaynağı boncuğunun düzenlenmesi. 3 dizeden fazlaysa, aşağıya doğru sokak lambası denetleyicisini, 4 veya daha fazla dizeyi kullanın ve 14 dizeye kadar olan kademeli güneş sokak lambası denetleyicisini kullanın.


5. Işık kaynağında yerleşik bir sürücü olup olmadığı. Anhui Jingneng Solar Controller'ın editörü, ışık kaynağının bir sürücüsü varsa, kontrolörün sıradan bir güneş sokak lambası kontrolörü kullandığına inanır. Işık kaynağında herhangi bir sürüş gücü yoksa, sabit bir akım kontrollü entegre makine satın almalısınız.