Güneş fotovoltaik invertör seçim kriterleri.

Fotovoltaik invertör, güneş fotovoltaik enerji üretim sisteminin ana bileşeni ve önemli bir bileşenidir. Güneş fotovoltaik enerji üretim sisteminin normal çalışmasını sağlamak için, fotovoltaik invertörün doğru konfigürasyonunu seçmek önemlidir. İnvertörün yapılandırması, tüm fotovoltaik enerji üretim sisteminin teknik özelliklerine ve üretici tarafından sağlanan ürün örnek kılavuzuna referansla belirlenir. Genel olarak, aşağıdaki teknik göstergeleri de göz önünde bulundurmalıyız.


1, nominal çıkış gücü


Nominal çıkış gücü, fotovoltaik invertörün yüke güç sağlama yeteneğini gösterir. Yüksek çıkış gücüne sahip bir PV invertör, daha fazla güç yükü taşıyabilir. Bir PV invertörü seçerken, öncelikle, sistemin genişlemesi ve bazı geçici yüklerin erişiminin yanı sıra, büyük Zui yükü altındaki ekipmanın elektriksel güç gereksinimlerini karşılamak için yeterli nominal güce sahip olduğunu düşünün. Elektrikli ekipman tamamen dirençli bir yük olduğunda veya güç faktörü 0,9'dan büyük olduğunda, fotovoltaik invertörün nominal çıkış gücü genellikle elektrikli ekipmanın toplam gücünden% 15 daha büyük olarak% 10 daha büyük olarak seçilir.


2, çıkış voltajı ayar performansı


Çıkış voltaj ayar performansı, fotovoltaik invertör çıkış voltajının voltaj regülasyon kapasitesini gösterir. Genel olarak, PV invertör ürünleri, DC giriş voltajı genellikle voltaj ayarlama oranı olarak adlandırılan izin verilen dalgalanma aralığında değiştiğinde, PV invertörün çıkış voltajının yüzde sapmasını verir. Yüksek performanslı bir fotovoltaik invertör, yük genellikle sıfır yük denilen% 0'dan 100'e değiştiğinde, fotovoltaik invertörün çıkış voltajının yüzde sapmasını vermelidir. Fotovoltaik bir invertörün mükemmel performansa sahip voltaj regülasyon oranı ±% 3 veya daha az olmalıdır ve yük regülasyon hızı ±% 6 veya daha az olmalıdır.


3, genel verimlilik


Genel verimlilik, PV inverterin kendisinin güç kaybının büyüklüğünü gösterir. Daha büyük PV inverterleri ayrıca tam yük işletimi ve düşük yük işletimi için verimlilik değerleri sunar. Genel olarak, KW altındaki invertörlerin verimliliği% 80 ~% 85 olmalıdır; 10KW'ın verimliliği% 85 ~% 90 olmalıdır; yüksek güç verimi% 90 ~% 95'in üzerinde olmalıdır. İnvertörün verimliliği, fotovoltaik enerji üretim sistemi üzerinde etkili enerji üretimini arttırmak ve enerji üretim maliyetini düşürmek için önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, PV invertör mümkün olduğunca karşılaştırılmalı ve daha yüksek verimli ürün seçilmelidir.


4, performans başlatmak


PV invertörün anma yükü altında güvenilir bir şekilde çalışacağı garanti edilmelidir. Yüksek performanslı fotovoltaik invertörler, güç anahtarlama cihazlarına ve diğer devrelere zarar vermeden birden fazla tam zamanlı başlatma için kullanılabilir. Küçük eviriciler bazen kendi güvenlikleri için yumuşak başlatma veya akım sınırlama başlatma önlemleri veya devreleri kullanırlar.


Fotovoltaik endüstrisi Avrupa, Avustralya ve şimdi Çin'den sıcak bir endüstri haline geldi. Sadece birkaç yıl içinde, yerli PV inverter üreticileri bambu çekimleri gibi doğdu, ancak güneş inverterlerinin nasıl seçileceği konusunda belli standartlar var.