Güneş paneli bileşimi ve çeşitli fonksiyonları:

Güneş paneli bileşimi ve çeşitli fonksiyonları:

(1) Temperli cam: Rolü, güç üretiminin ana gövdesini (pil hücresi gibi) korumaktır. Işık iletimi seçimi gereklidir:

1. Işık geçirgenliği yüksek olmalıdır (genellikle% 91 veya daha fazla); 2 ultra-beyaz tavlama.

(2) EVA: sabit cam ve elektrik üretim gövdesi (hücre) bağlamak için kullanılan, şeffaf EVA malzemenin avantajları ve dezavantajları doğrudan bileşenin ömrünü etkiler, havaya maruz EVA yaşlanma ve sarı kolay, böylece ışık etkileyen Bileşen oranının iletilmesi, böylece bileşenlerin güç üretim kalitesini etkiler. EVA'nın kalitesine ek olarak, bileşen üreticilerinin laminasyon işlemi de çok büyüktür. Örneğin, EVA yapışkanlığı standartlara uygun değilse, EVA ve temperli cam ve arka panelin gücü yeterince güçlü değilse EVA'ya sebep olacaktır. Erken yaşlanma, parça ömrünü etkiler.

(3) Hücre: Ana fonksiyon elektrik üretmektir. Ana güç üretim pazarının ana konusu, her ikisi de avantajları ve dezavantajları olan kristalin silikon güneş pilleri ve ince film güneş pilleridir.

Kristalin silikon güneş pilleri, ekipman maliyeti nispeten düşüktür, ancak tüketim ve pilin maliyeti yüksek, ancak fotoelektrik dönüşüm verimliliği de yüksek, açık güneş ışığında elektrik üretmek için daha uygundur.

İnce film güneş pilleri ekipman maliyetinde nispeten yüksektir, ancak tüketim ve pil maliyeti düşüktür, ancak fotoelektrik dönüşüm verimliliği kristalin silikon hücrelerin yarısıdır, ancak düşük ışık etkisi çok iyidir ve elektrik üretebilir. Hesap makineleri gibi normal aydınlatma. Güneş pili üzerinde.

(4) arka panel: rol, sızdırmazlık, yalıtım, su geçirmez. Genellikle kullanılan TPT, TPE ve diğer malzemeler yaşlanmaya karşı dayanıklı olmalıdır, bileşen üreticilerinin çoğu 25 yıl garantilidir, temperli cam, alüminyum alaşımı genellikle sorun yoktur, anahtar arka plan ve silikon ile gereksinimleri karşılamaktır.

(5) Alüminyum alaşım: sızdırmazlık ve desteklemede belirli bir rol oynayan koruyucu laminatlar.

(6) Bağlantı kutusu: tüm güç üretim sistemini korur ve akım röle istasyonu olarak çalışır. Modülün kısa devre bağlantı kutusu kısa devre batarya dizesini otomatik olarak keserse, tüm sistem bağlantı kutusunun yanmasını önlemek için en önemli faktör, diyotun seçilmesidir. Farklı tipteki hücreler, karşılık gelen diyot aynı değildir.

(7) Silikon: sızdırmazlık fonksiyonu, bileşenleri ve alüminyum alaşımlı çerçeve, bileşenleri ve bağlantı kutuları birleşimini mühürlemek için kullanılır Bazı şirketler çift taraflı bant, silikon, yaygın olarak kullanılan silikon yerine köpük kullanın, süreç basittir, Kullanışlı, kullanımı kolay, ve maliyeti düşük.

Yangtze Güneş Enerjisi Co, Ltd

E-posta: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-188 5826 1705

Faks: 0086-551-64437729

Web: www.yangtze-power.com

Ekle: No.72 Shufeng Yolu, Shushan, Heifei, Anhui PR Çin

No.3, Huaxing Yolu, Jintan, Jiangsu PR Çin